Úvod Mapa webu Kontakty EN

Jan Ringoš, Tringi.TRIMCORE.cz

Profesní rozlety

Na projektech pro různé zákazníky jsem měl možnost se seznámit a pracovat s řadou atypických a zajímavých technologií. Mnohé z nich jsem i sám implementoval. Příspěvky v této kategorii jsou typicky souhrnné články, popisující konkrétní nasazení té které technologie, spolu s požadavky, prostředky a omezeními, se kterými jsem se potýkal. Rozhodně zde nečekejte ridigní styl Wikipedie, naopak lze zde vypozorovat mé názory, předsudky a démony. Mnohé ze stránek v této kategorii jsou teprve připravovány.

Embedded vývoj

MOXA UC-7101 a μClinux

Obsah stránky se připravuje...

C167: 16b C kód

Obsah stránky se připravuje...

Embedded 80186 @ 80 MHz

Průmyslové mikrokontroléry s procesorem 80186 na frekvenci 80 MHz (tedy 13× více než původní 186) provozující verzi DOSu, která naběhne v několika desetinách sekundy, a pro než je možné kompilovat moderní C++ pomocí Digital Mars kompilátoru, jsou nejen hodně zajímavou hračkou a i levným a efektivním řešením pro lecjaké aplikace.

Obsah stránky se připravuje...

Nezařazené

Přednášky

Tato stránka shrnuje má nejzajímavější veřejná či kvazi-veřejná vystoupení na různá témata, především pak programování a vývoj software. Pro vytížení povinnostmi jsem se, vyjma standardních vnitrofiremních prezentací, novějších veřejných akcí nezúčastnil, ale na rok 2024 se už něco rýsuje. Zůstaňte naladěni :)

Protokol IEC 60870-5-104

Pro konkrétní specializovaný průmyslový projekt jsem implementoval vrstvenou architekturu komunikačních protokolů dle sady standardů ISO/IEC 60870-5, protokol konkrétně specifikovaný v doprovodném standardu 104 a relevantní části doprovodného standardu 101. Připravená knihovna umožňuje implementovat jiné komunikační protokoly využitím libovolné již existující funkcionality bez nutnosti zasahovat do stávajícího odladěného kódu.

SCADA systémy

Během posledních několika let jsem se významnou měrou podílel na údržbě a rozšiřování historického, ale přesto efektivního, výkonného a v zásadě zajímavého SCADA systému. Mimo rutinního odstraňovaní nedostatků a systémových omezení původního návrhu napříč výjimečně rozsáhlými zdrojovými kódy, jsem navrhl a implementoval paralelně k jádru systému běžící komponentu, poskytující potřebnou základnu prostředků a datových cest, a mnohem jednodušší konektivitu do systému pro moderní rozšiřovací procesy.

Průmyslové Andon systémy


Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.

portfolio, knihovna programů, nástrojů a zajímavého software